Od ponad 10 lat z powodzeniem wspieramy rozwój firm w różnych obszarach ich działalności.
Sonelli Group Cluster to interdyscyplinarny klaster posiadający wielojęzyczny zespół specjalistów, którzy świadczą usługi fachowego doradztwa i kompleksowej obsługi przedsiębiorstw w celu zwiększenia ich sprzedaży.
Sonelli Group Cluster ma bogate doświadczenie w realizacji projektów z zakresu strategii, szkoleń, dotacji unijnych, rozwiązań IT, zarządzania personelem, PR i marketingu, sprzedaży oraz nieruchomości.

Outsourcing sprzedaży eksportowej


Nasi konsultanci są specjalistami w dziedzinie ekspansji zagranicznej. Profesjonalnie zajmiemy się sprzedażą na rynkach zagranicznych twoich produktów i usług w imieniu twojej firmy. Wejście na rynki zagraniczne nie jest łatwe, wiąże się z koniecznością poznania specyfiki danego kraju, mentalności konsumentów i partnerów biznesowych oraz obowiązujących przepisów.

Dokonanie wyboru odpowiedniej strategii związanej z wprowadzeniem produktu na rynek zagraniczny jest bardzo istotne dla przedsiębiorstwa. To właśnie strategia może decydować o powodzeniu sprzedaży nowego produktu i mieć wpływ na zyski w firmie. Kolejnym aspektem jest także marka firmy oraz sposób postrzegania produktów polskich na danym rynku zagranicznym. Firmy jeszcze niewypromowane lub posiadające słabą markę mają trudne zadanie polegające na zdobyciu zaufania potencjalnych klientów i partnerów biznesowych. Tworzymy strategie wprowadzania produktów na nowe rynki zagraniczne


W przypadku firm, które nie rozpoczęły sprzedaży eksportowej lub prowadza ją w niewielkim stopniu, ale zamierzają rozszerzyć sowją działalność zagraniczną podejmujemy się wprowadzenia produktów i usług na nowe rynki i prowadzenia sprzedaży w imieniu klienta aż do momentu osiągnięcia poziomu przychodów, który uzasadnia stworzenie własnego działu sprzedaży eksportowej.

Tworzymy również długookresową strategię eksportową i roczne plany operacyjne.

Możemy także przejąć działalność eksportową, którą do tej pory wykonywała własny dział sprzedaży firmy, która obecnie chciałby się skupić na innej kluczowej działalności. 

Korzyści  outsourcingu eksportowego:

  • Skuteczne wejście na nowe rynki   
  • profesjonalny zespół konsultantów
  • Obniżenie kosztów działalności
  • Podniesienie wysokości sprzedaży
  • Swoboda w wyborze i koncentracji na innych kluczowych dziedzinach działalności firmy

Synergiczność działań w tworzonej przez nas grupie sprawia, że możemy naszym klientom dostarczać kompleksowych rozwiązań najwyższej jakości.